Naviger op
Log på

​Secretary-General ​


Marianne Worm
Vejdirektoratet
Niels Juels Gade 13
1022 Koebenhavn K
Denmark
Mail: mwo@vd.dk
Tel.: +45 7244 3373

Steering Committee


Finland

Sinikka Hartonen
Development Director
Finnish Transport Agency
Raatimiehenkatu 23
FI-53100 Lappeenranta
Finland
Mail: sinikka.hartonen@fta.fi
Tel: tel. +358 40 732 3164

Iceland

Hreinn Haraldsson, Vejdirektør
Public Roads Administration
Borgartún 7
IS-105 Reykjavík
Iceland
Mail: hreinn.haraldsson@vegagerdin.is
Tel: +354 522 1000

​Norway

Marit Brandtsegg, Avdelingsdirektør Trafikksikkerhet, miljø og teknologiavdelingen
Statens vegvesen Vegdirektoratet
Postboks 8142 Dep, 0033 Oslo
Norge
Mail: marit.brandtsegg@vegvesen.no
Tel: +47 9519 1363


​Sweden

Anders Berndtsson
Trafikverket, Strategisk utveckling /Strategic Development
Sweden
Mail:anders.berndtsson@trafikverket.se
Tel: +46 (0)10 123 6529

​Denmark

Gert Ahé, Områdechef, Befæstelser, Bygværker og Målinger
Vejdirektoratet
Guldalderen 12
2640 Hedehusene
Denmark
Mail: ga@vd.dk
Tel: +45 7244 7107


​Faroe Islands

Armgarð Steinholm, Planleiðari/Head of Planning, Afdelingen for Infrastruktur/Infrastructure Department Landsverk
Tinghúsvegur 1
P.O. Box 78
FO-110 Tórshavn
Faroe Islands
Mail: arst@lv.fo
Mobile: +298 290891

​Financial officer


Torben Djurhuus
Vejdirektoratet
Niels Juels Gade 13
1022 Koebenhavn K
Denmark
Mail: mwo@vd.dk
Mobile: +45 3113 8665
 

Task Force


Finland

Tiina Jauhiainen,
R&D Programme Director
Strategy
Finnish Transport Agency
Raatimiehenkatu 23
FI-53100 Lappeenranta
Finland
Mail: tiina.jauhiainen@fta.fi
Tel: +358 40 653 3384

Iceland

Thorir Ingason, Research Department
Development Division
Public Roads Administration
Borgatún 7
IS-105 Reykjavík
Iceland
Mail: thorir.ingason@vegagerdin.is
Tel: +354 522 1000

Norway

Camilla Nørbech
Statens Vegvesen, Vegdirektoratet
Postboks 8142 Dep,
N-0033 Oslo
Norway
Mail: camilla.norbech@vegvesen.no
Tel: +47 9901 9747
Sweden
Gerd Åström
Avdelning Planering
Trafikverket
781 89 Borlänge
Röda vägen 1
Mail: gerd.astrom@trafikverket.se
Tel: 0243-751 23
Mobile: 070-665 75 39 ​

Sweden

Åsa Lindgren, Investering / Teknik och miljö
Trafikverket
Box 3057
903 02 Umeå
Mail: Asa.lindgren@trafikverket.se
Tel: 010-123 73 65
Mobile: 070-673 40 33 ​

Denmark

Ghita Berg Larsen, Afdelingsleder, Befæstelser
Vejdirektoratet
Guldalderen 12
2640 Hedehusene
Denmark
Mail: gb@vd.dk
Tel: +45 7244 7141

Faroe Islands

Rúna Hjelm, Fuldmægtig, Afdelingen for Infrastruktur
Landsverk
Tinghúsvegur 1
P.O. Box 78
FO-110 Tórshavn
Faroe Islands
Mail: RuHj@lv.fo
Mobile: +298 290895
Nordic Research & Development 2016 Contact
Oprettet
19-05-2016.
Senest opdateret
06-10-2016.